Koncert Specjalny
Art’n’Voices – muzyczny spacer przez wieki
Zespół wokalny Art’n’Voices z Wejherowa

 

czwartek, 28 czerwca, Dwór Artusa,
Rynek Staromiejski 6 w Toruniu, godz. 18.30

WSTĘP WOLNY

  

ArtnVoices

 

Zespół Art’n’Voices powstał w grudniu 2010 roku w Wejherowie. Skupia młodych ludzi, których połączyła pasja śpiewania i realizowania własnych pomysłów muzycznych. Zespół wykonuje różnorodną muzykę, w swoim dorobku posiada również autorskie aranżacje. Repertuar Art’n’Voices obejmuje utwory sakralne, rozrywkowe i ludowe z różnych epok, od muzyki dawnej po współczesną. W 2013 roku zespół wydał debiutancką płytę zatytułowaną Droga krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej, na której znajduje się czternaście utworów skomponowanych przez Annę Rocławską-Musiałczyk i Juliannę Styn do słów autorstwa ks. Przemysława Lewińskiego. Art’n’Voices wziął również udział w nagraniu dwóch płyt poświęconych twórczości regionalnego kompozytora Ottona Mieczysława Żukowskiego oraz Władysława Żeleńskiego. Art’n’Voices występował m.in. z Maciejem Miecznikowskim, NeoQartetem oraz Zespołem Instrumentów Historycznych z Wrocławia. Uczestniczył także w ogólnopolskich warsztatach prowadzonych przez Philipa Lawsona – kompozytora i dyrygenta, byłego członka zespołu The King’s Singers.
Zespół posiada w swoim dorobku wiele nagród, w tym dziewięć Grand Prix, zdobytych na festiwalach i konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Art’n’Voices został m.in. laureatem:
– Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. S. Ormińskiego w Rumi w 2011 r. – pierwsze miejsce oraz wyróżnienie za najlepiej wykonany utwór religijny w języku kaszubskim

– XXI Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie w 2013 r. – Grand Prix oraz wyróżnienia za najlepiej wykonany utwór z fortepianem oraz za najlepiej wykonany utwór obowiązkowy
– I Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnej Muzyki Współczesnej „Music Everywhere” w Gdańsku w 2014 r. – Grand Prix oraz wyróżnienia za najlepiej wykonany utwór kompozytora gdańskiego, za najlepiej wykonany utwór rozrywkowy oraz za najlepiej wykonany utwór z elementami sonorystycznymi
– XI Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Mundus Cantat” w Sopocie w 2015 r. – Grand Prix, wyróżnienie za najlepiej wykonany utwór współczesnego kompozytora oraz nagroda dla najlepszego zespołu festiwalu (ogłoszona werdyktem doktorantów Akademii Muzycznej w Gdańsku)
– V Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „O Złotą Wstęgę Solczy” w Ejszyszkach na Litwie w 2016 r. – Grand Prix.

Ostatnim sukcesem zespołu jest zdobycie dwóch drugich miejsc na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Polifonico Guido di Arezzo” we Włoszech. W sierpniu 2017 r. Zespół zdobył dwa II miejsca w kategoriach: obowiązkowej i monograficznej. W maju br. Art’n’Voices zdobyło I miejsce podczas XLIX Turnieju Chóralnego „Legnica Cantat” oraz nagrodę Grand Prix nieoficjalnego jury seminarium chórmistrzowskiego i Nagrodę PZCHiO za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego.

W skład zespołu wchodzą: Małgorzata Priebe, Maria Krueger (soprany), Anna Rocławska-Musiałczyk, Marta Jundziłł (alty), Mateusz Warkusz, Szymon Duraj (tenory), Tomasz Chyła, Filip Czajkowski (basy).

Organizatorzy PMAA 2015

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowy Instytut Muzyki i Tańca Województwo Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Meeting music Stowarzyszenie Astrolabium Krajowa Spółka Cukrowa S.A.