Rathaus Torun

We współpracy z niemiecką agencją meeting music, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej "Astrolabium" z siedzibą w Toruniu ma zaszczyt zaprosić Państwa na VII edycję Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA. W tym roku udział wezmą zespoły z Filipin, Indonezji, Litwy, Łotwy, Malezji, Polski, RPA, Tajwanu i USA.

 

Już po raz kolejny naszymi mecenasami są:

- Województwo Kujawsko-Pomorskie

Urząd Gminy Miasta Torunia

Urząd Gminy Miasta Chełmży.

Głównym Sponsorem Festiwalu jest Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

 

Patronatem honorowym Festiwal w roku 2019 objęli:

- Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki
- Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zaleski
Burmistrz Miasta Chełmży Pan Jerzy Czerwiński

 

Kirche Torun

Występy konkursowe oceniane będą przez trzyosobowe, międzynarodowe jury złożone z uznanych ekspertów w dziedzinie chóralistyki. Wszystkie uczestniczące w Festiwalu zespoły chóralne mają możliwość aplikowania o indywidualne warsztaty z zakresu interpretacji i technik wokalnych z wybranym członkiem składu jurorskiego. Takie zajęcia stanowią zarówno dla chórzystów, jak i ich dyrygentów, doskonałą okazję do poznania metod pracy stosowanych przez znakomitych specjalistów.

 

Niezwykle ciekawą inicjatywą są również tzw. "evaluation performances". Zawierają one w sobie pierwiastek innowacyjności oraz aspekt oddziaływania psychologicznego. Dzięki nim zainteresowane zespoły mają możliwość wcześniejszego kontaktu z całym jury, uzyskania ogólnych uwag dotyczących wykonywanego repertuaru i oswojenia się z sytuacją stresową. Poprzednie edycje pokazały, że chóry chętnie korzystają z tej formy konsultacji i wpływa to korzystnie na ich ostateczne prezentacje konkursowe.

 

Na wszystkie koncerty wstęp wolny, jedynie na koncert inauguracyjne i koncerty specjalne obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w kasie Dworu Artusa w dni powszednie w godz. 12-18 oraz, w miarę dostępności miejsc, przed koncertem.

 

PER MUSICAM AD ASTRA Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. Mikołaja Kopernika zyskał za patrona słynnego astronoma, urodzonego właśnie tu w roku 1473. Toruń, pięknie położony na obu brzegach Wisły, stanowić będzie doskonałą oprawę wydarzenia. Średniowieczna Starówka z XIV-wiecznym Ratuszem i pozostałościami murów obronnych wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1997. Bądź z nami na kolejnej edycji wyjątkowego święta muzyki chóralnej! Podążaj śladami Kopernika w przepełnionym historią Toruniu i wraz z nami sięgnij PER MUSICAM AD ASTRA – przez muzykę do gwiazd!

 

Organizatorzy PMAA 2015

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Miasto Chełmża Województwo Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Miasto Chełmża Narodowe Centrum Kultury Meeting music Tumska 14 Stowarzyszenie Astrolabium Krajowa Spółka Cukrowa S.A.