W roku 2019 obchodzimy 200. rocznicę urodzin tego kompozytora. Dla uczczenia tej rocznicy odbędzie się koncert „Swingujące kuranty – prząśniczka w opałach" inspirowany twórczością Stanisława Moniuszki. W dniu 29 czerwca publiczność usłyszeć będzie mogła jazzowe aranżacje zrealizowane przez Jarka Kostkę – aranżera i pianistę jazzowego, które wykonają:

 

– Jarek Kostka Quartet w składzie:

   Jarek Kostka – fortepian

   Jan Adamczewski – saksofon

   Waldemar Franczyk – perkusja

   Piotr "Max" Wiśniewski – kontrabas

 

oraz

– Chór Astrolabium

– Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis

– Joanna Czajkowska – śpiew

– Kinga Litowska – dyrygent i przygotowanie chóru

 

Połączenie XIX-wiecznej muzyki i tekstów ze stylistyką jazzową i oryginalnym aparatem wykonawczym będzie niewątpliwie ciekawą propozycją koncertu dla mieszkańców Torunia. Jednocześnie, jako organizatorzy, będziemy mieli okazję włączyć się w ogólnopolskie obchody roku moniuszkowskiego, przybliżając twórczość tego kompozytora w atrakcyjny i przystępny sposób szerokiemu gronu publiczności, nie rezygnując przy tym z dużej wartości artystycznej.

 

Na koncerty specjalne obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w kasie Dworu Artusa w dni powszednie w godz. 12-18 oraz, w miarę dostępności miejsc, przed koncertem.

Organizatorzy PMAA 2015

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowy Instytut Muzyki i Tańca Województwo Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Meeting music Stowarzyszenie Astrolabium Krajowa Spółka Cukrowa S.A.