Nagrody przyznane w
I Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym
im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA
GRAND PRIX
(w wysokości 3000 EUR) otrzymał
Chór Dziecięcy GIOIA DI CANTARE Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, Polska,
dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz
Nagrodę Specjalną
ZA NAJLEPSZE WYKONANIE UTWORU KOMPOZYTORA POLSKIEGO
(w wysokości 500 EUR) otrzymał
Chór Fermata, Polska
dyrygent Ewa Robak
Nagrodę Specjalną
DLA NAJLEPSZEGO DYRYGENTA
(w wysokości 500 EUR) otrzymał
Filippe Carvalheiro
dyrygent chóru Kammerkoret Musica, Dania
OTO WYNIKI UZYSKANE W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:
Kategoria A1 Chóry mieszane
Chór Muklājs, Łotwa, dyrygent Janis Kokins
20,20 pkt, srebrny medal poziom X
Kategoria B1 Chóry mieszane
Jubilate, Łotwa, dyrygent Juris Kļaviņš
19,12 pkt., srebrny medal poziom IX
Kategoria B3 Chóry żeńskie
Cartusia, dyrygent Małgorzata Kuchtyk
22,83 pkt., złoty medal poziom III
Kategoria C2 Chóry kameralne, mieszane
Kammerkoret Musica, Dania, dyrygent Filippe Carvalheiro
23,36 pkt., złoty medal poziom III
Chór Kameralny Akolada, Polska, dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz
21,91 pkt., złoty medal poziom II
Fermata, Polska, dyrygent Ewa Robak
21,91 pkt., złoty medal poziom II
Kategoria G1 Chóry dziecięce
Chór Dziecięcy Gioia di Cantare Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, Polska,
dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz
22,63 pkt., złoty medal poziom III
Gaudium Cantates, Polska, dyrygent Aleksandra Kwiatkowska i Ariel Rdomiński
20,11 pkt., srebrny medal poziom X
Chór Chłopięcy Páni Kluci, Czechy, dyrygent VáclavHanč
18,93 pkt, srebrny medal poziom IX
Kategoria G2 Chóry młodzieżowe jednorodne
Chór Dziewczęcy Cantabile, Polska
a dyrygent Agata Wilińska, 22,90 pkt., złoty medal poziom III
Chór Chłopięcy Páni Kluci, Czechy, dyrygent VáclavHanč
19,35 pkt., srebrny medal poziom IX
Kategoria G3 chóry młodzieżowe mieszane
Ondrášek, Czechy, dyrygent JosefZajíček
21,44 pkt., złoty medal poziom I
Chór Chłopięcy Páni Kluci, Czechy, dyrygent VáclavHanč
18,88 pkt., srebrny medal poziom IX
Kategoria Pop i Jazz
Chór Kameralny Fermata, Polska, dyrygent Ewa Robak
22,95 pkt., złoty medal poziom III
Las cien voces de los hermanos Zavala, Meksyk
dyrygent Javier Zavala Rocha, Eugenio Zavala Rocha, Isabel Zavala Rocha
22,10 pkt., złoty medal poziom II
Song for You, Korea, dyrygent Lee Seung Chul
19,35 pkt., srebrny medal poziom IX
XVMC A Capella, Rosja, dyrygent Lubov Pivovarova
18,85 pkt., srebrny medal poziom IX
Kategoria Muzyka Sakralna
Kammerkoret Musica, Dania, dyrygent Filipe Calvarheiro
22,06 pkt., złoty medal poziom II
Cartusia, Polska, dyrygent Małgorzata Kuchtyk
21,55 pkt., złoty medal poziom II
Ondrášek, Czechy, dyrygent JosefZajíček
21,14 pkt., złoty medal poziom I
Alla Polacca, Polska, dyrygent Sabina Włodarska
20,81 pkt., złoty medal poziom I
XVMC A Capella, Rosja, dyrygent Lubov Pivovarova
19,80 pkt., srebrny medal poziom X
Poza konkursem, w festiwalu wziął również udział chór
Singkreis Lausitze. V., Niemcy
dyrygent Karin Schadock